Öden Gıd.San.Tic.Ltd.Şti.

Öden Gıda Sanayii ve Ticaret Limited Şirketi 1980 yılında Edirne/Meriç ilçesinde ilk sanayi yatırımını gerçekleştirerek çeltikten pirinç üretimine başlamıştır. Bu tarihte şahıs firması olarak başlayan ticari faaliyeti 1986 yılında şirketleşerek devam etmiş, 1991 yılında ayçiçek yağı üretim tesislerini kurarak ÖDENAY markası ile yemeklik ayçiçek yağı üretmeye başlamıştır.

Şuanda 9 000 M2 kapalı 17 000 M2 açık olmak üzere toplam 26 000 M2 çalışma alanında üretimine devam etmektedir. Şirketimiz pirinç tesislerinde 45 000 ton/yıl çeltik işleme, hamyağ ve ekstraksiyon ünitesinde 45 000 ton/yıl yağlık ayçiçek tohum işleme ve rafine ünitesinde de 30 000 ton/yıl yemeklik ayçiçek yağı ve diğer nebati yağları üretme kapasitelerine sahiptir.

1980 yılından bugüne kadar devam etmekte olduğumuz pirinç üretiminde, Türkiye’ de üretilen en kaliteli Baldo Pirinci üretmek amacıyla başladığımız yolda haklı bir yere gelmiş bulunmaktayız. Bu sebeple gerek Ödenay markasıyla piyasaya verilen pirinçlerin, gerekse ülkemizde ki hiper marketlerde satılan ünlü paketleme markaları tarafından tercih edilmekten gurur duymaktayız.

Halen İpsala ilçesinde kurulu bulunan ziraat işletmemizde Amerika ve Avrupa’da ki ileri üretim ve hasat teknikleri kullanılarak üstün vasıflı çeltik üretimine devam edilmekte olup bu çeltikler Meriç’te ki en son teknoloji ürünü makinelerde işlenerek halkımızın beğenisine sunulmaktadır.

1991 yılında, pirinç üretiminde gösterilen başarının aynısı amaçlanarak başladığımız Ödenay Ayçiçek yağı üretiminde de gıda üretiminin temel özelliği olan temizlik ve sağlıklı koşullarda üretime büyük özen göstermekteyiz.

Entegre üretim tesislerimizde ayçiçek tohumundan presleme ve ekstraksiyon yolu ile elde edilen ham ayçiçek yağı büyük hassasiyet içinde rafine edilmekte, modern paketleme tesislerinde paketlenerek tüketime hazır hale getirilmektedir.

Üretilen Ayçiçek yağı ve pirinçlerin yanında her türlü bakliyatın paketlenebildiği paketleme tesislerimiz 1997 yılında faaliyete başlamıştır.

Ürünlerimizin pazarlanmasını şirket bünyemizde kurduğumuz modern satış uygulamalarının kullanıldığı pazarlama ve dağıtım ünitemiz ile sağlamaktayız. Özellikle bölgemizde yaptığımız bu pazarlama faaliyetlerinden dolayı kendi iş kolumuzda ki tüketim noktalarından övgüler almak bizi çok memnun etmekte ve şirketimiz de bu hizmetlerini daha da arttırarak devam etme kararındadır.

Şirketimiz bahsedilen üretim faaliyetlerinin yanında akaryakıt satış istasyonu işletmeciliği, Aybak Gıda aracılığıyla tüm gıda Catering ürünlerinin pazarlanması, sigorta aracılık hizmetleri ve temelimiz olan ziraat işletmeciliği alanlarında da faaliyet göstermektedir.

Bu güne kadar tüketicimize kendi üretim alanında en iyi ürünleri en iyi şartlarda sunma amacıyla icra ettiğimiz ticari faaliyetlerimize devam etmek dileğindeyiz.

ÖDEN GIDA SANAYİİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ